„Bosanska kuhinja u mom domu”

Domaće kompanije Vispak i Bingo su tokom mjeseca marta organizovali takmičenje u kojem su učenici od drugog do petog razreda aktivno učestvovali u kreativnim radionicama sa ciljem da se putem igre i zabave probudi mašta kod djece, i da im se na taj način približi važnost očuvanja tradicije.

Cilj je da u okviru ovog zabavno – edukativnog projekta dvije kompanije uspostave interakciju sa djecom kako bi upravo “vojska najjača” dala svoj aktivan doprinos njegovanju tradicije, očuvanju, ali i kreativnom unaprijeđenju bosanske kuhinje, kao jednog od simbola Bosne i Hercegovine.

Učenici pet osnovnih škola sa područja Vogošće su imali priliku crtati i pisati na temu „Bosanska kuhinja u mom domu”, a najkreativniji su dobili razne poklone na završnoj manifestaciji koja se održala 16.03.2018. u hipermarketu Bingo Vogošća.

Učenici naše škole imali su zapažene rezultate:

-1.mjesto u praktičnom radu Adnana Zećirović IV1

-2.mjesto u teoretskom dijelu učenici V1 Bjelić Rijad, Glušac Emana, Kukić Nadia, Osmanagić Amer

Nagrade za likovni rad su dobili i učenici III1 Ajla Paćo, Amina Selimović, Rijad Logavija, Mujić Lejla.