“Igre bez granica”

U organizaciji JU KSC Vogošća danas su organizovane tradicionalne „Igre bez granica“. Ovogodišnja manifestacija okupila je učenike petih i šestih razreda iz 4 osnovne škole i Međunarodne škole QSI. Cilj manifestacije je druženje učenika koji su na ovaj način iskazivali svoje vještine, snalažljivost, brzinu i fizičku spremnost.

U višesatnom druženju učenici su se takmičili u nekoliko disciplina i dobro osmišljenih igara. Takmičenje u kolicima, skok u dalj, pogađanje čunjeva i savladavanje prepreka, bili su samo neki od izazova svih učesnika ove manifestacije, koja je organizovana u povodu obilježavanja godišnjice osnivanja Armije RBiH. Na kraju su najboljim ekipama uručene diplome i pehari. Učenici naše škole zauzeli su drugo mjesto.