• facebook
105. rođendan naše škole

105. rođendan naše škole

U četvrtak 23.05.2019. godine nizom aktivnosti, učenici i uposlenici naše škole, obilježili su njen 105. rođendan.

Posjetom i učenjem El-fatihe na mezarju odana je počast članovima porodice Ramić Hasiba po kojoj škola nosi ime. U jutarnjim satima održani su sportski turniri kao i uređivanje školskog dvorišta, a u nastavku dana upriličena je priredba na kojoj smo se zahvalili svim udruženjima i privrednim subjektima na pomoći u proteklom periodu u realizaciji odgojno obrazovnog rada.

 

POHVALE za osvojena mjesta na općinskom i kantonalnom takmičenju dodjeljene su:

.Iman Kujundžić za osvojeno I mjesto na Općinskom takmičenju iz TEHNIČKE KULTURE                 (V razred)

  • Ibrahimu Latifović za osvojeno I mjesto na Općinskom takmičenju iz TEHNIČKE KULTURE (VI razred)
  • Ilmi Dević za osvojeno I mjesto na Općinskom takmičenju iz TEHNIČKE KULTURE (VII razred)
  • Arnesi Suljević za osvojeno I mjesto na Općinskom takmičenju iz TEHNIČKE KULTURE (VIII razred)
  • Nejiri Milavica za osvojeno I mjesto na Općinskom takmičenju iz TEHNIČKE KULTURE  (IX razred)
  • Ekipi u sastavu: Iman Kujundžić, Ibrahim Latifović, Ilma Dević, Arnesa Suljević, Nejira Milavica za osvojeno I mjesto na Općinskom takmičenju iz TEHNIČKE KULTURE (ekipno)
  • Nejiri Milavica za osvojeno I mjesto na 58. takmičenju/smotri tehničkog stvaralaštva Kantona Sarajevo (IX razred)
  • Ilmi Dević za osvojeno II mjesto na 58. takmičenju/smotri tehničkog stvaralaštva Kantona Sarajevo (VII razred)
  • Ekipi u sastavu: Iman Kujundžić, Ibrahim Latifović, Ilma Dević, Arnesa Suljević, Nejira Milavica i Sanin Podbićanin za osvojeno II mjesto na 58. takmičenju/smotri tehničkog stvaralaštva Kantona Sarajevo i učešće na državnom takmičenju. Učenike je pripremala nastavnica Sanela Crneta.

 

  • Ekipi u sastavu: Faruk Hodžić, Imran Zunđa i Amra Osmanagić za osvojeno II mjesto na Općinskom takmičenju iz INFORMATIKE. Učenike je pripremala nastavnica Jasmina Skopljak.
  • Ilmi Dević za osvojeno III mjesto na Općinskom takmičenju iz BOSANSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI (VII)
  • Arnesi Suljević za osvojeno III mjesto na Općinskom takmičenju iz BOSANSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI (VIII)
  • Ekipi u sastavu: Lejla Osmanović, Azra Šahbegović, Ilma Dević, Emina Zukić, Nejla Kerla, Ajna Pačo, Adna Bašović i Amer Sadiković za osvojeno  III mjesto na Općinskom takmičenju Projekt „GRAĐANIN“
  • Ekipi u sastavu: Latifović Ibrahim,Osmanagić Amer,Sinanović Lejla,Džinić Amila za osvojeno III mjesto na Općinskom takmičenju iz SAOBRAĆAJA

 

.Lamiji Džakmić za osvojeno III mjesto na Općinskom takmičenju iz MATEMATIKE (VII) i                učešće na Kantonalnom takmičenju

  • Ajli Kurtović za osvojeno III mjesto na Općinskom takmičenju iz MATEMATIKE (VIII) i učešće na Kantonalnom takmičenju
  • Amri Osmanagić (IX) za učešće na Kantonalnom takmičenju iz ENGLESKOG JEZIKA
  • Nejli Asotić (IX) za učešće na Kantonalnom takmičenju  iz NJEMAČKOG JEZIKA
  • Nedžli Ibrišimović (VIII) za učešće na Kantonalnom takmičenju iz ISLAMSKE VJERONAUKE
  • Nejli Mehmedoski (IX) za učešće na Kantonalnom takmičenju iz ISLAMSKE VJERONAUKE   
  • Bogatim kulturno-umjetničkim programom i izložbom učeničkih radova zabavljali smo mnogobrojne goste a u večernjim satima organizovano je iftarsko druženje.
  •