03.decembar-Međunarodni dan osoba sa invaliditetom

Povodom obilježavanja 03.decembra- Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom, danas je  upriličen doček za predstavnike organizacija koje rade na CIDI projektu. Naime, u našoj školi se implementira projekat “Uklanjanje arhitektonskih barijera u KS”, kako bi se omogućila lakša pristupačnost i ugodniji boravak osobama sa invaliditetom. Steliana Nedera, rezidentna predstavnica UNDP BiH, Ivana Prvulović, ministrica za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice KS, Fikret Zuko, direktor Udruženja slijepih KS, Almir Šahmanija, predsjednik Udruženja distrofičara KS zajedno sa našim direktorom Šemsom Pačarizom obišli su infrastrukturne izmjene (lift, kosa pristupna platforma, sanitarije) koje su implementirane u školskom objektu. Prijem su uljepšali učenici I-2 i IV-2 izvođenjem zabavnih tačaka.