“Škole kao zelene zone”-projekat

U okviru projekta “Škole kao zelene zone” a u saradnji sa Save the Children organizacijom, u našoj školi se održavaju radionice  za učenike nižih razreda , te za učenike VI i VIII razreda gdje je gradivom obuhvaćena ekologija. Implementaciju projekta vode učiteljica Aida Karić te nastavnice Leana Omerović i Sanela Lika Đerzić. Učenici su istraživali ko su najčešći zagađivači zraka i zemljišta u Semizovcu, naučili su kako pomoći da sačuvamo našu planetu. Također važno je napomenuti da svojim drugarima prenose znanja o pravilnom odlaganju otpada koji se potom reciklira. Kroz prilagođene sadržaje radionica  niži razredi su naučili da reciklaža nije gnjavaža pa su pravili saksije i kecelje, a oni malo stariji su bili i konkretniji u izradi predmeta od reciklažnog materijala, pa su se mogli vidjeti razni “novi” predmeti poput: okvira za slike, ukrasnih čašica, cjedila za agrume, igračaka, hranilica za ptice itd.