78. godišnjica obilježavanja Dana pobjede nad fašizmom i Dana Evrope

Na poziv UABNOR-a Vogošća, učenici naše škole su pripremili prigodan program povodom 9.maja- Dana Evrope i Dana pobjede nad fašizmom. Antifašizam i jedinstvo su vrijednosti kojih se sjećamo, koje pamtimo i prenosimo kroz pjesmu generacijama. Učenici osmih razreda su dokazali  da pjesmom možemo računati na njih. Učenica  Amina Hrustić je govorila o antifašizmu kao univerzalnoj vrijednosti koje se ne želimo i ne smijemo odreći, kao i Tajra Đozo koja je istaklala svoje emocije prema izazovima koji je očekuju u budućnosti kroz literarni rad, a Ahmed Šehić  je kroz svoju autorsku rap pjesmu izrazio svoj stav. Na kraju programa učesnici su pozvali sve prisutne na Džindinom brdu za zaigraju Kozaračko kolo. Učenike su pripremali nastavnici: Ismet Ćosić i Anisa Fatić.