• facebook
  • google
  • youtube
“Lov na krunu”-drugo mjesto na Kantonalnom takmičenju iz predmeta Historija

“Lov na krunu”-drugo mjesto na Kantonalnom takmičenju iz predmeta Historija

Da se kroz igru mnogo toga naučenog ponoviti da dokaz je i plasman naše ekipe na Kantonalnom takmičenju iz Historije. Naime, naši učenici ( Adnan Bećiragić, Lajla Ćebo, Kućanović Đejla, Džan Mišić, Lamija Hadžiomerović i Minel Muminović) pod mentorstvom nastavnice Anise Fatić, su osmislili društvenu igru “Lov na krunu” i tako ulovili drugo mjesto na kantonu. Iako su na Općinskom takmičenju bili drugi, zbog visokog broja bodova plasirali su se dalje. Ideja igre  putovanje kroz srednjovjekovnu Bosnu kroz smjenu njenih vladara oduševila je takmičarsku komisiju, pa je našim “izumiteljima” ponuđeno gostovanje na fakultetu kako bi studentima prezentirali svoj rad.