„Škole kao zelene zone, faza 2“

Danas su naši učenici priredili završnu manifestaciju projekta „Škole kao zelene zone, faza 2“.

U prethodnih nekoliko mjeseci 40 učenika sa nastavnicama Sanelom Đerzić, Aidom Karić i Leanom Omerović, je učestvovalo na radionicama u okviru ovog projekta. Učili su i istraživali o različitim načinima zagađivanja životne sredine, klimatskim promjenama, o pozitivnom i negativnom djelovanju čovjeka na iste, crtali, izrađivali panoe, obilazili šume, rijeke, livade i naselja, pravili različite predmete od reciklažnih materijala, pisali scenarij, vježbali igrokaz, pravili kostime i što je najvažnije odlično se zabavljali. Naravno, kroz zabavu su mnogo toga i naučili. Priredili su malu izložbu kako bi svi osjetili djelić atmosfere koja je vladala na  radionicama. “Hvala organizaciji “Save the Children” što je omogućila da budemo dio ovog projekta, zaista smo sretni zbog toga jer zahvaljujući tome stekli smo mnoga znanja i razvili svijest o važnosti očuvanja i zaštite životne sredine. Mi smo, ustvari, usvojili jedan novi, bolji način života i nastavit ćemo ga živjeti i dalje, kao i prenositi svoja znanja na starije i mlađe sugrađane”-bile su riječi voditeljice programa Adne Hutinović. Direktor škole je uručio zahvalnicu pomenutoj organizaciji nakon čega su učenici predstavljali funkcionalnost novoizrađenih predmeta, a u igrokazu bolesnog medu je izliječio doktor zeko, dok su šumske vile naučile nesavjesne izletnike ekološkim pravilima ponašanja u prirodi.