Dogs Trust program edukacije i gosti iz Velike Britanije

Predstavnici Fondacije Dogs Trust su u ponedjeljak, 11. 12. 2023. godine imali zadovoljstvo posjetiti našu školu, kako bi prisustvovali radionici za djecu “Detektivi- sigurnost djece u blizini pasa”. Radionicu kroz koju su djeca na zabavan i interaktivan način učila o pravilnom odnosu prema psu i sigurnom ponašanju u blizini pasa vodio je Dogs Trust edukator, Vernes Pilav. Posjetioce iz uprave Fondacije Dogs Trust iz Velike Britanije, uključujući direktoricu njenog međunarodnog dijela, g-đu Karen Reed, i Fondacije Dogs Trust BiH dočekao je i pozdravio direktor  škole, g. Šemso Pačariz.

Najvažniji cilj Dogs Trust Programa edukacije je da djeca kao najranjivija kategorija, ali i budućnost društva, nauče o adekvatnom i što sigurnijem odnosu prema psima u okruženju gdje je neminovno da se nađu u njihovoj blizini.