Konferencija “Škole kao zelene zone”

I naša škola je uzela učešće na konferenciji “Škole kao zelene zone” koja se održala u Sarajevu 20.02.2024.god

“Imamo jednu planetu Zemlju i o njoj trebamo da se brinemo” poručeno je na konferenciji na kojoj su predstavljeni rezultati projekta “Škole kao zelene zone – Povećanje spremnosti na klimatske promjene u obrazovnom sektoru u BiH” koji se u protekle dvije godine realizovao u deset škola na području Sarajevskog kantona. Nastavnici i učenici iz projektnih škola su prezentirali dječje radove sa radionica koje su pokrivale teme od zaštite okoliša do klimatskih promjena.
Tokom konferencije učenici su imali priliku postavljati pitanja o zagađenju, odlaganju otpada, reciklaži te kako čuvati našu planetu. Ova pitanja su predstavljena na posebnom panelu na kojem su učestvovali predstavnici vlasti, nevladinog sektora i kompanija koje se bave odvozom i reciklažom otpada.