110. rođendan škole

Dan škole, je prilika da se istaknu sve pozitivne i lijepe stvari koje su pratile učenike u toj nastavnoj godini, da se istaknu njihovi uspjesi u svim oblicima rada. Tako je i danas bilo na obilježavanju 110. rođendana naše škole. O postanku ove odgojno-obrazovne ustanove čuli smo od članova Historijske sekcije nakon čega se prisutnim pozdravnim govorom obratio direktor škole Šemso Pačariz. Zatim je slijedio red pjesme, plesa, glume, recitala koje su pripremali vrijedni članovi mnogobrojnih sekcija. Učenicima koji su se istakli u radu na općinskim i kantonalnim takmičenjima su uručena priznanja a emotivno je bilo i obraćanje predstavnika maturanata koji su se prisjetili lijepih uspomena u dosadašnjem školovanju. Svi učesnici programa su dobili slatke poklon paketiće u znak sjećanja na ovo jubilarno druženje.