Radionica “Moja i tvoja prava”

“Dječija nedjelja” obilježava se svake godine u svijetu početkom mjeseca oktobra, a cilj je promocija prava djeteta, skretanje pažnje na brigu za dijete i jačanje odgovornosti svih subjekata zaštite, kao i upoznavanje šire javnosti sa potrebama djece, njihovim psihosocijalnim odrastanjem pod jednakim uslovima. “Dječija nedjelja” je posebna prilika posvećena djeci i njihovim pravima.

Učenici I, II i III razreda područne škole Gora imali su radionicu pod nazivom “Moja i tvoja prava” koju je vodila psihologinja Nejra u prisustvu učiteljice Selme i pedagogice Nizame. Ova aktivnost ne samo da je djeci omogućila da se kreativno izraze, već ih je potakla na razmišljanje o važnosti dječijih prava, razvijanju pozitivnih stavova o osobinama i tuđim pravima, empatiji, njegovanju prijateljstva i poštovanja među učenicima kao i razvijanje pozitivne klime u razredu. “SRETAN ĆEŠ BITI SVIJETE, TEK KAD USREĆIŠ DIJETE”