Međunarodni dan Crvenog križa i Crvenog polumjeseca

Međunarodni dan Crvenog križa i Crvenog polumjeseca obilježava se 8. maja, na dan na koji je 1828. godine rođen Henry Dunant – osnivač Međunarodnog pokreta Crvenog križa i Crvenog polumjeseca. Povodom tog dana želja je skrenuti pažnju na vrijednost volontiranja i zahvaliti volonterima koji su najveća snaga Međunarodnog pokreta Crvenog križa i Crvenog polumjeseca.

Na inicijativu Vijeća učenika naše škole proteklih dana je održana akcija dobrovoljnog prikupljanja hrane i kućnih potrepština , za najugroženije stanovnike općine Vogošća. Zahvaljujemo se svim učenicima i roditeljima koji su se odazvali na ovu akciju. Naši vrijedni volonteri narednih dana će podijeliti skromne pakete ugroženim porodicama.20170508_131806